Famak z nową nazwą i logo

FAMAK S.A., kluczborska fabryka wielkogabarytowych urządzeń dźwignicowych i maszyn przeładunkowych z ponad 60-letnią tradycją zmienia swój wizerunek. Uproszczona nazwa oraz odświeżona identyfikacja wizualna będzie widoczna w materiałach informacyjnych i drukach firmowych oraz na nowej stronie internetowej.

22 maja 2014 r. na mocy decyzji Sądu Rejonowego w Opolu nazwa Fabryka Maszyn i Urządzeń "FAMAK" S.A. została zmieniona na FAMAK Spółka Akcyjna. W tym samym czasie firma wprowadziła nowy system identyfikacji wizualnej. Nowe logo odróżnia się zarówno formą jak i kolorem od tego, którym firma posługiwała się od dziesięcioleci. Nowoczesne liternictwo oddaje charakter produktów wytwarzanych przez firmę FAMAK, solidnych konstrukcji wykorzystywanych do najcięższych prac. Kolor znaku, czerwień żelazowa, nawiązuje do minii, warstwy chroniącej stal, podstawowy materiał, z którego wytwarzane są produkty FAMAKu. 

Wraz z nowym logotypem w maju ruszyła odświeżona witryna internetowa firmy, prezentująca pełną ofertę urządzeń dźwignicowych, przeładunkowych, a także wyposażenia dla przemysłu offshore.